Zabezpieczenia balkonu przeciw ptakom

Mieszkania na wyższych kondygnacjach bloków mają swoje uroki. Znam naprawdę dużo ludzi, którzy nie zamieniliby tego widoku na nic innego. Niestety, te widoki lubią też latające zwierzęta. Jak wszystko, mieszkanie na wyższych piętrach również, ma swoje zalety jak i wady. Minusem w tym wypadku są rożnego gatunku ptaki.

Czy siatki na gołębie są skuteczne?

siatka przeciw gołębiomNajpopularniejszym „balkonowcem” jest gołąb. Sama uwielbiam zwierzęta i nic nie miałam przeciwko temu, by założyły gniazda na naszym, dopóki nie dowiedziałam się jakie zagrożenie stanowią ich odchody. Wtedy moje stanowisko zmieniło się diametralnie, bo ja jak ja, ale moje dzieci, są najważniejsze. W sieci znalazłam informacje, że najskuteczniejsza, a zarazem najmniej inwazyjna jest siatka przeciw gołębiom. Nie chciałam ptaków, gdy moje dzieci miały się bawić na balkonie. I tak zawsze miałam je na oku, ale wolałam się zabezpieczyć. Liczyłam, że siatka załatwi problem z gołębiami raz na zawsze. Poprosiłam męża, jeszcze tego samego dnia, by zamówił i zamontował przeszkodę dla ptaków. Ani nie jest to drogie, ani trudne w montażu, więc sądziłam, że pod koniec tygodnia, ostatni raz wysprzątam balkon z ptasich odchodów. Jeśli rozwiązanie okaże się skuteczne byłabym zadowolona w stu procentach, bo ptakom nie działa się żadna krzywda, a i nie wkraczały na mój teren. Może, gdy moje dzieci będą starsze, pozwolę znów odrobinie dzikiej przyrody na gniazda balkonowe.

Mój mąż, po montażu zabezpieczenia, zaskoczył mnie jeszcze tego samego wieczora. Powiedział, że skoro teraz nasz balkon jest taki bezpieczny, to moglibyśmy mieć w domu kota. On je tak lubi, ja je tak lubię, a dzieci – poznają. Prawdą jest, że kiedyś mieliśmy taki pomysł, ale został odroczony. Teraz powrócił i stał się realny.

Categories: Dom i ogród