Zakup bulionówki do zupy

bulionówka ozdobna

W zeszłym tygodniu potłukła mi się bulionówka. Miałam do niej wielki sentyment, ponieważ dostałam ją w spadku po babci. Mąż powiedział, że możemy pojechać do sklepu kupić nową. W sumie nie mamy innego wyjścia. W sobotę przyjeżdżają goście. Muszę mieć w czym podać zupę. Zgodziłam się na pomysł męża i za chwilę pojedziemy do sklepu, by wybrać tę odpowiednią. Mam nadzieję, że będzie ładna. 

Wybór bulionówki ozdobnej

bulionówka ozdobnaCo prawda w domu mam jeszcze cztery bulionówki, ale one nie wystarczą mi, ponieważ gości będę miała więcej. Pojechaliśmy więc z mężem do sklepu, by kupić tę brakującą. Na sklepie niestety nie mieli takiego typu naczynia, co mnie zdziwiło. Pojechaliśmy więc do innego. Tam sprzedawczyni powiedziała nam, że mają tylko takie ozdobne. Na początku nie spodobało mi się to, ale po chwili stwierdziłam, że w sumie bulionówka ozdobna też może być. Będzie ona wyróżniała się na tle pozostałych, ale to mało istotne. Ważne jest to, abym miała w czym podać zupę gościom. Wybraliśmy więc bulionówkę i wróciliśmy do domu. Chciałam ją włożyć do zmywarki, ale po chwili namysłu, umyłam ją ręcznie w zlewie. Nie chciałam zniszczyć tych pięknych zdobień. W ten oto sposób miałam już cały komplet bulionówkę, co bardzo mnie ucieszyło. Niedługo przyjeżdżają goście. Postanowiłam na obiad ugotować rosół. W końcu, jak jeść z bulionówki, to tylko tę zupę. Muszę tylko jeszcze dokupić kilka składników do zupy, oraz kwiaty na stół i będę gotowa w końcu na sobotni obiad.

Nadszedł długo wyczekiwany sobotni obiad. Zjechali się goście, których dawno nie widzieliśmy. Podałam na obiad przygotowaną zupę. Tak się okazało, że ozdobną bulionówkę otrzymała moja teściowa. Bardzo jej się spodobało naczynie. Zupa również jej smakowała, co mnie bardzo cieszy. Faktycznie ozdobna bulionówka wyglądała przepięknie. Zupa również ładnie się w niej prezentowała. Pojadę do tego sklepu zakupić ich więcej. 

Więcej na: https://handmade-house.com/

Categories: Dom i wnętrze