Zakup orzechów ziemnych

Dieta bogata w orzechy jest zalecana niemalże każdemu, kto nie ma uczulenia na nie, ponieważ są one doskonałym uzupełnieniem diety w cenne witaminy i minerały. Są one powszechnie dostępne w sklepach spożywczych oraz w internecie.

W jakiej formie kupimy orzeszki zimne?

orzechy ziemne sklepKażdego dnia powinniśmy przyjmować odpowiednie porcje białka, gdyż jest ono jednym z podstawowych składników odżywczych. Może go dostarczać w formie białego mięsa, nabiału czy orzechów, zwłaszcza ziemnych, ponieważ mają go wyjątkowo dużo. Są silnym alergenem, dlatego też powinny z nich zrezygnować na przykład kobiety w ciąży, a już na pewno osoby na nie uczulone. Jako jedyne spośród orzechów, fistaszki dojrzewają pod ziemią i stąd też ich nazwa. To jeden z najpopularniejszych rodzajów orzechów, które też należą do najtańszych. Jeżeli chcemy kupić najtaniej orzechy ziemne sklep internetowy będzie idealnym miejscem, gdyż za kilogram zapłacimy około jedenastu – piętnastu złotych. Dostępne są w wersji w łupinkach lub już obrane i gotowe do spożycia. Świetnie się nadają jako samodzielną przekąska w ciągu dnia, alternatywa dla chipsów czy nawet jako dodatek do owsianek czy domowych deserów. Ponadto z orzeszków można zrobić pyszne masło orzechowe, które się sprawdzi jako nadzienie ciast, polewa czy zdrowe smarowidło do pieczywa. Z powodzeniem zastąpi kupne kremy czekoladowe, które nie zawierają niczego wartościowego poza kaloriami. Orzechy ponadto są bogate w wapń, magnez, potas, witaminę B3 czy nawet kwas foliowy. Ich wprowadzenie do diety jest doskonałą decyzją.

Poza orzeszkami ziemnymi warto wprowadzić do diety także inne rodzaje orzechów, które są równie cennym składnikiem diety. Można je dowolnie mieszać ze sobą lub z suszonymi owocami, przez co staną się kompletnym posiłkiem uzupełniającym dietę.

Categories: Jedzenie