Zastosowanie poliwęglanu komorowego

Najłatwiej znaleźć płyty poliwęglanowe komorowe rozglądając się po własnym mieście. Pokrywają one dachy przystanków autobusowych i tramwajowych. Są odporne na działanie słońca, oraz innych czynników atmosferycznych. A co najważniejsze, są bardzo odporne na uderzenia kamieni.

Gdzie jeszcze stosuje się takie płyty?

płyty poliwęglanowe komoroweW przemyśle są one stosowane do pokrywania dachów obiektów handlowych, przemysłowych i sportowych. Zapewne każdy widział takie płyty poliwęglanowe, patrząc na sufity galerii handlowych i nie zdawał sobie z tego sprawy. To dlatego jest tak jasno w ich korytarzach i sprawiają one wrażenie przestrzenne. Również hale sportowe wymagają dostępu dużej ilości światła dziennego, dlatego płyty poliwęglanowe komorowe są od dawna z powodzeniem stosowane w tego typu obiektach. Płyta poliwęglanowa posiada możliwość gięcia na zimno, dlatego materiał ten jest wysoce uniwersalny. Jest termoizolacyjna, ogranicza straty ciepła, co jest szczególnie przydatne w naszym klimacie. Zimą pod takimi przykryciami z powodzeniem mogą się odbywać wszelkie zawody sportowe, czy też – jeśli płytą poliwęglanową przykryta jest hala produkcyjna – mogą tam pracować ludzie. Oczywiście nie będzie to temperatura pokojowa, choćby ze względu na dużą powierzchnię, jednak zimno też nie będzie, – jeśli tylko hala zostanie odpowiednio ogrzana. W takim wypadku straty ciepła są minimalne. Płytą poliwęglanową można również obudować tarasy zimowe, czy nawet szklarnie. Odpowiedni dostęp światła dziennego, zapewni roślinom wzrost pomimo panującej na zewnątrz zimy. Także ochroni rośliny przed stratami ciepła.

Zastosowań płyt poliwęglanowych jest mnóstwo. Można je stosować z powodzeniem także we własnym domu, budując np. ścianki działowe, dzielące jedno duże pomieszczenia na pół.

Categories: Budowa i remont