Złoto w kosmetologii

Już od zarania dziejów ludzie mieli świadomość tego, że złoto ma liczne właściwości upiększające, a także doskonale sprawdza się w medycynie. Ostatnimi czasy powracamy bardzo chętnie do wiedzy, którą pozostawili nam po sobie już ludzie starożytni.

Złoto koloidalne

nano złotoZłoto ma wiele zastosowań, ale to właśnie w kosmetyce potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Pomimo tego, że nano złoto jest stosunkowo drogie, wiele kobiet sięga po nie w codziennej pielęgnacji. Złoto obecnie dodaje się do maseczek, czy też do kremów. Przede wszystkim bowiem złoto działa na zmarszczki. Hamuje powstawanie nowych, ale i skutecznie rozprawia się z tymi, które na naszej twarzy zdążyły już powstać. Działa również na nas bardzo kojąco, antybakteryjnie. Po zastosowaniu złoto na naszą skórę uzyskujemy efekt dużego rozświetlenia. Nasza cera jest pełna blasku, odżywiona, wydaje się również być młodsza. Ważnym działaniem złota jest również likwidowanie wszelkich liszajów, a nawet i oparzeń. Jego głębokie właściwości rekonstrukcyjne potrafią doskonale odbudowywać tkankę łączną. Jest też bardzo dobrym wyjściem w przypadku posiadania trądziku, szczególnie dość przewlekłego. Pomaga nam pozbyć się tego problemu na dobre, dlatego warto wypróbowywać złoto na sobie, by zobaczyć jak wiele efektów potrafi nam ono zagwarantować. Ma również jeszcze jedną zaskakującą właściwość, a mianowicie likwidacja przebarwień. Wiele kobiet skarży się na przebarwienia skórne, których nie da się nawet skutecznie zakryć makijażem. Nano złoto doskonale sobie z nimi poradzi.

Wbrew pozorom złoto nie jest tylko kruszcem do wyrabiania biżuterii, monet, czy elementów dekoracyjnych. Posiada wiele zaskakujących właściwości, które mogą być odpowiedzią na problemy z jakimi spotykają się ludzie na całej ziemi.

 

Categories: Zdrowie i uroda