Zmiękczacz do wody niezbędnym urządzeniem

Mieszkamy z Adrianem w Olsztynie już kilka lat. W wynajmowanym przez nas lokum jest bardzo twarda woda. Kamień osadza się wszędzie, każdy sprzęt, który styka się z przeźroczystym płynem niszczy się w szybkim tempie. Nowa słuchawka prysznicowa już po kilku użyciach zmniejszała ilość wytryskiwanej wody, a po dwóch- trzech miesiącach kompletnie przestawała działać. Dlatego, gdy przenosiliśmy się do naszego mieszkania założyliśmy od razu zmiękczacz.

Zmiękczona woda nie niszczy sprzętów domowych

zmiękczanie wodyZnaleźliśmy od razu odpowiednie urządzenie, które mogła zamontować nasza ekipa remontowa, nie trzeba było specjalnego człowieka, aby nie stracić gwarancji. Działanie uzdatniacza jest bardzo proste, powoduje zmiękczanie wody poprzez przepuszczenie jej przez specjalny filtr złożony z kostek soli NaCl, czyli chlorku sodu, który wiążąc się z kamieniem w przeźroczystym trunku neutralizuje go i tworzy rozpuszczalne substancje, niegrożące naszym sprzętom domowym. Sól po jakimś czasie się kończy, więc urządzenie jest wyposażone w specjalny czujnik, który informuje nas, wysyłając sygnał na telefon lub tablet, gdy ilość specyfiku osiąga określony poziom w pojemniku. Jest to o tyle wygodne, że nie trzeba pamiętać, kiedy ostatnio uzupełniało się zapas substancji uzdatniającej wodę, a kiedy się filtr się zablokuje wystarczy go samodzielnie wymontować i wymienić.

Zmiękczona woda ma inny smak niż ta twarda, jednak trzeba będzie się do niej przyzwyczaić, tak jak do tamtej. Sprzęty jednak nie niszczą się tak szybko, wymienianie części prysznica czy innych fragmentów instalacji sanitarnej nie jest już tak często konieczne. Zmiękczacz do uzdatniania wody sprawdza się świetnie, jedyną rzeczą, którą trzeba przy nim robić to raz na jakiś czas uzupełniać sól, jednak nie trzeba o tym pamiętać, ponieważ urządzenie samo nas o tym informuje.

Categories: Wyposażenie domu